Trupa sud-coreeană BTS lansează albumul „BE”!

Scris de în noiembrie 19, 2020

Trupa sud-coreeană BTS lansează, pe 20 noiembrie, albumul „BE”. Albumul se va concentra pe impactul pe care noul coronavirus l-a avut.

Trupa K-pop a lansat în februarie un alt album cu care trebuia să plece în turneu, însă din cauza pandemiei a fost anulat.

„Pandemia ne-a pus pe pauză planurile pe care ni le făcusem. Însă ne-a dat oportunitatea de a face un pas în spate și de a ne concentra pe noi înșine și pe muzica noastră. Pe noul album am reflectat asupra trăirilor pe care le-am avut în această perioadă atipică. De asemenea, am mai avut ocazia acum de a ne ocupa și mai bine rolurile și de a ne implica în producție, în dezvoltarea conceptului, compoziție și a design-ului vizual.”, a declarat Jimin pentru Rolling Stone India.

Etichetat ca

Opiniile cititorilor

Lasă un Răspuns

Adresa dumneavoastră de e-mail nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *



Radio DA

Un radio pentru toată diaspora

Current track

Title

Artist